Profilly závodníků

Jiří Hudeček

Datum narození: 19.5.1986
Výška: 178 cm
Váha: 68 kg
Klub: GIANT Trans Brdy Team

Předchozí kluby:

RAVO Racing Team

MAXI-DEK Cannondale

DEK-Home Cannondale

Scot & Haggett MTB Team

dimp GIANT

PSK Whirpool Author

Symbio+ Cannondale

 

Některé zajímavé výsledky:

mistr ČR časovka jednotlivců 2011

3. místo Czech Cycling Tour 2011

3. místo Kolem Malopolska UCI 2.2

bronzová medaile Univerziáda Schenzen 2011 MTB XCO závod

2. místo Solidarności i Olipimpijczików UCI 2.1

3. místo Vysočina Tour 2010, 2011, 2012

1. místo Team Prestige Trophy KPŽ 2015

4. místo Szlakiem Gródow Piastowskich UCI 2.1

vítěz mnoha domácích MTB maratonů,

účastník silničního i MTB mistrovství světa (Kodaň 2011, Pietermaritzburg 2014, Val Gardena 2015),

trojnásobný Akademický mistr ČR (2011, 2012),

účastník mnoha štafetových závodů (RedBull Dolomitenmann, Outdoor Trophy, Adrenalin Cup)

3. místo RedBull Dolomitenmann 2013

2. místo Outdoor Trophy 2011

2. místo Adrenalin Cup 2011

 

Jiří Hudeček:

“S cyklistikou jsem začínal někdy v 90. letech, dnes už minulého století, kdy jsem dostal první horské kolo značky Scott.

Ke kolu mě přivedl táta, který v té době jezdil o víkendu s místní partou ze Řevnic a okolí na vyjížďky po okolí. Byla to moc hezká doba, s mnohými lidmi z té doby se přátelím dodnes.

Bohužel pak se zemřel náš kamarád Martin Adam při automobilové nehodě a postupně ty cyklistické aktivity trochu ustaly.

Mě v té době více bavily a zajímaly gravity disciplíny, v té době především dual slalom a sjezd. Tak jsem začal jezdit s místní partou z Letů a okolí, jezdili jsme víceméně vše, dual slalom, sjezd, bikros na horských kolech. V té době jsme jezdili pořád po závodech a dalších příjemných akcích.

Později Honza Němec založil český NORCO MTB Team, kam mě vzal a já v té sezóně vyhrál všechny závody a celý Český pohár ve sjezdu v kategorii, která se snad jmenovala OPEN. Byla to amatérská kategorie a já musel nastoupit do elitní kategorie. Tehdy už jsem začal cítit, že sjezd nebude to, co mě baví nejvíc a věděl jsem, že v v tom nejsem dobrý tak, abych vyhrával i v elitní kategorii.

Začal jsem znovu jezdit více na XC kolech a zkusil si první závody ve vytrvalostních disciplínách. Tam se mi po nějakém čase začalo dařit a já nastoupil do týmu RAVO Racing Team, který vedl tehdy Jirka Píša. Tam jsem prožil celkem úspěšnou sezónu i díky spolupráci s mým prvním trenérem Karlem Martínkem.

Posunul jsem se dále a dostal nabídku od Radima Kořínka, který založil vlastní tým MaxiDek Cannondale a tam jsem se dostal na první opravdu velké závody. Jezdili jsme především XC závody jak u nás, tak v zahraničí, světové poháry a spousty dalších zajímavých závodů.

U Radima jsem strávil dva roky, pak jsem odešel do týmu Scott&Haggett ke Kristiánu Hynkovi a Matouši Ulmanovi. Moc se mi tu sezónu nevedlo a proto jsem znovu navázal spolupráci s Jirkou Píšou a on mě vzal do týmu dimp GIANT. Tam jsem po boku Honzy Škarnitzla prožil do té doby nejlepší sezónu v XC. Dařilo se mi ale také na silnici a dostal jsem v létě nabídku od pana Vávry, jestli bych to nechtěl zkusit v našem nejlepším silničním týmu PSK Whirlpool Author. Protože jsem už v té době dobře věděl, že na nejlepší závodníky v XC nestačím, šel jsem zkusit štěstí na silnici.

V „Hradci“ tehdy byla vynikající parta kolem Petra Benčíka, Tomáše Bucháčka, Standy Kozubka a dalších. Byla to pro mě obrovská škola jezdit vedle těchto lidí. Jezdili jsme velmi krásné, ale i náročné závody, a to jak etapové, tak jednorázové. Hned v prvním roce jsem se stal mistrem ČR v časovce jednotlivců a prožil skvělou sezónu. Víceméně každá sezóna na silnici pro mě byla celkem dobrá, vždy jsem zajel slušné výsledky. Bohužel se mi nepodařilo dostat se do velkého zahraničního týmu a tím, že tam nebyl ten progres, tak mě to už trochu přestávalo naplňovat.

Vrátil jsem se proto na horská kola do týmu Symbio+ Cannondale, který se zaměřoval na MTB mratony. Zde jsem strávil dvě poměrně vydařené sezóny, podařilo se mi dosáhnout zajímavých výsledků.

Pro letošní rok jsem se opět spojil s Jirkou Píšou a společností Progresscycle a založili jsme nový GIANT Trans Brdy Team, který bude opět zaměřený na MTB maratony.

ratony.

Naši sponzoři

autostyl_logo
avers
logo osbet
elektromontaze_logo
kola_storek_logo